Öhringen`de ırkçılıga geçit yok !

Öhringen`de hemen her hafta sığınmacı alımına karşı miting düzenleniyor. Zaman geçtikce, bu gösterilere katılanların, sanıldığı gibi „endişeli yurttaşlar“ değil, tescilli ırkçılar olduğu ortaya çıktı. Aralarında bölge genelinden olmak üzere, NPD (Milliyetçi Almanya Partisi)-Destekçileri, onun gençlik örgütü JN, AFD (Almanya için Alternatif) Aktivistleri ve sağcı komplo teorisyenleri var. Düzenli olarak yapılan bu gösterilerden birine son olarak, Islam düşmanlığıyla bilinen ünlü Blog yazarı Karl-Michael Merkle nağmı diğer „Michael Mannheimer“ ve Pegida-Aktivisti Curd Schumacher de katılmışlardı.
Her ikiside gösterilerde konuşmacı olarak bulundular.

Savaş ve zulüm sebebiyle yurdunu tek etmek zorunda kalanlara yönelik yaptıkları çığırtkanlıkla ve toplumdaki havayı zehirleyerek, halk arasında korku tetiklemek niyetindeler. Bu türden ırkçı jargonun ne denli tehliker yaratabileceği, geçtiğimiz aylarda meydana gelen olaylardan anlaşiliyor. Ülke çapında sığınma evlerine karşı sağcı eylemler gercekleşiyor.

Hemen her gün sığınmacılar ve onlara yardım etmeye calışanlar sözlü veya fiziksel saldırılara maruz kalarak, düşman ilan ediliyor. Yine her hafta mültecilere ait konutların kundaklandığı haberini alıyoruz.“Alte Turnhalle“karsişinda sürekli gerçeklesen gösteriler de, ırkçı saldırılara ve şiddete zemin hazırlayabilecek nitelikte.

Öhringen`de uzun süre ırkçılara karşı nitelikli protestonun olmayışı 05 Aralik ta son bulmuştu. Yüzlerce insan sağcı kışkırtmalar aleyinde tavır aldı.

Birleşerek ve dayanışma sağlayarak bu başarıyı devam ettireceğiz.
Açık görüşlü ve kültürel ceşitlilikten oluşan bir toplum idealiyle alana çıkacağız.
Yaratıcı ve renkli bir protestoyla bir kez daha, Öhringen`de birarada yaşama iradesine yönelik saldırılara ve sağcı kışkırtmalara geçit vermeyeceğimizi ortaya koyacağız.

Refugees welcome!
Öhringen`de ırkçılıga geçit yok !

Öhringen`de sağcı gösterilere karğı konuşmalar & Protesto:
19. Aralik 2015 | saat 15:00 de | „Alte Turnhalle“ karsısında | Öhringen

Schreibe einen Kommentar


Immer informiert sein.

Einfach den Newsletter abonnieren: